Badex Logo Beyaz
Anasayfa - Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital pazarlama mı sosyal medya yönetimi mi?

Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi kavramları çoğu zaman aynı gibi görülse de birbirini destekleyici unsurlardır. Web sitesine trafik çekerken potansiyel müşteriler öncelikle sosyal medya hesabı içeriğine göz atmaktadır. 

Reklam verdiğim zaman hemen satış yapabilir miyim?

Kendimizi müşterinin yerine koyup acaba ben bu siteden alışveriş yapar mıydım? sorusunu cevaplamamız gerekiyor. Doğru hedef kitle, doğru reklam stratejisi yanında kurumsal kimliğimizle beraber güvenirliğimizin tam olması gerekiyor.

Dijital pazarlama süreci nasıl işler?

Sosyal medya hesaplarının kurulumunun yapılması, web sitesiyle bağlantılarının yapılması gerekmektedir. Ardından kurumsal kimlik konusunda eksiklikler giderilmelidir. Reklam yapacağımız potansiyel hedef kitlenin demografik özellikleri ve ilgi alanları saptanarak segmente edilmelidir. Ardından belirlediğimiz ayrık hedef kitle kümelerine farklı reklamlar ile testler gerçekleştirmeli ve analizlerle beraber optimizasyon sağlanmalıdır.

Reklam verdim iki gün oldu sonuç alamadım.

Burada hesaplarınızın durumu, geçmişi çok önemlidir. Ayriyeten ulaşmak istediğiniz hedef kitle tam manasıyla doğru seçilmiş midir? Reklam için seçilen görsel hedef kitlemize ne kadar uygundur? Ve en önemlisi iki gün analiz için ne kadar doğrudur. 

Süreci sizlere devrettiğim zaman sırtımı yaslayıp paranın akmasını beklemeli miyim?

Yaptığınız işi en iyi bilen işin sahibidir. Sizler bize yol gösterdikçe biz dijital alanda size hizmet verebiliriz keşke her şey göründüğü gibi kolay olsaydı bizler de şu an para sayma makinesine bakardık sadece.

Bir reklam hesabım yok, ne yapacağım?

Hiç endişelenmeyin, teknik ekibimiz kullanacağınız reklam hesabınızı açıp sizi de yetkili kılar. Biz ajans yetkisi alarak, çalışmalarımızı sürdürürüz.

Başka sorunuz var mı ?