Badex Logo Beyaz
SEO

Arama Motoru Optimizasyonu​

SEO nedir?

SEO, İngilizce Search Engine Optimization ifadesinin kısaltılmış halidir. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonudur. Google, Bing, Yandex vb. gibi arama motorları, arama çubuğuna yazılan veya sesli komut özelliği ile iletilen konuda,  web sitelerini sıralar. Bu sıralama arama motorlarının belirlemiş olduğu kriterlere göre yapılır. Bu kriterlere uyan en iyi web sayfası organik olarak ilk sırada yerini alır.

Ücretli Reklam ile
Üst Sıradaki yeriniz.

Arama ağı reklamları ile de ilk sayfada ve ilk sıralar da web siteleri çıkar. Hatta bu siteler organik sonuçların da üzerin dedir. Reklam ile ilk sıralarda çıkan web sitelerinde Reklam yazar. Sayfa sonların da da reklam veren siteler çıkmaktadır.

Sosyal Medya Hizmeti ile doğru noktaya basacak bir video, bir post veya yüksek profilli bir haber dosyası ile bir anda her yere yayılıp, yaptığınız işi en etkin şekilde tanıtırsınız.

Ön Analiz

Ön Analiz , işletmenin kurumsal [tarihçe, vizyon, misyon, kalite politikası, gizlilik sözleşmesi vb. gibi] içerikleri, web sitesin de yayınlayacağı ürün ve hizmet içerikleri, bu ürün ve hizmetlerin görselleri ile ilgili bilgiler toplanır. Domain ve hosting konusun da bilgi alınır. İşletmenin Web Tasarım ile ilgili beklentileri not edilir.

Ön Analiz Raporu ve Sunumu

Toplanan veriler, beklentiler ve Bem Bilgisayar’ın önerileri ile ilgili ön analiz raporu çıkarılır ve bir sunum hazırlanır. Mevcut ve hedeflenen durumumuzu da ortaya koyacak bu sunum firmanın yetkilendirdiği kişilerin bulunduğu bir ortam da detaylı bir şekilde anlatılır.

Hizmet Mutabakat Mektubu

Web Site Hizmeti ile ilgili bu aşamada ön analiz raporu ve sunumu sonucun da firmanın ihtiyacı olan hizmet başlıkları çıkarılır. Bu hizmetler ile ilgili yapılacak çalışmaların alt başlıkları belirlenir ve detaylandırılır, sırası ve süreleri belirlenir. Bütün bunlar Hizmet Mutabakat Mektubu başlığı altında okunması, incelenmesi ve onaylanması için firmaya iletilir.

Teklif ve Sözleşme

Hizmet Mutabakat Mektubunun okunarak onaylanmasının ardından firma yetkilisine fiyat teklifi iletilir. Teklif de onaylanırsa hizmet mutabakat mektubunda belirtilen hizmetleri taahhüt edilen sırada ve sürede içeren sözleşme imzalanarak Proje ile ilgili hukuki anlaşma yapılmış olur.

Hizmet Mutabakat Mektubunda Geçen Örnek Çalışma Başlıkları

Wordpress

İşletmenin web sitesinin seo ya uygun hale getirilmesi için yeniden yapılması ve kurgulanması gerekir. Oluşturulacak sayfa linkleri menüler ve blog yazıları [Makaleler] oldukça önemlidir. Web sitesi doğru kurgulanmaz ise yapılacak çalışmalardan istenen en iyi sonuçlar alınamaz.

Anahtar Kelime

Aranan konu ile ilgili görseller ve başlıkların doğru kullanılması ziyaretçilerin işini kolaylaştıracak ve konunun içeriğini inceleyecektir. Kullanılacak görsellerin konu ile ilgili ve kaliteli olması çok önemlidir. Yapılan ön çalışmalar da web sitesi görsellerinin nasıl hazırlanacağı kararlaştırılır. Firma tarafından hazırlanan görsellerin Detay 360 optimizasyonlarını yapar. Hizmet Mutabakat Mektubun da bu konu da ki çalışma başlıkları ayrıntılı olarak yazılır.

İçerik Oluşturma

Rekabetçi anahtar kelimeler belirlendikten sonra varsa hazır özgün içeriklerin SEO ya uygun hale getirilmesi yoksa da özgün içeriklerin oluşturulması gerekir. Anahtar kelimelerin belirlenmesinden sonra ki en önemli çalışma özgün içerik çalışmasıdır. Kopya içerikler fayda yerine zarar verir.

Görsel Oluşturma

Bir sitenin arama motorların da üst sıralara çıkması ve yerini korumasındaki bir diğer önemli kriterde siteye giren hedef kitlenin sitede birden fazla sayfayı incelemesi sitede kalma süresinin fazla olmasıdır. Bunu sağlayan etkenlerden birisi de görsel tasarımlardır.

Backlink

Backlink, aktif olan bir siteden sitenize verilen link veya bağlantıdır ve seo için en önemli faktördür. Backlink lerin sayıca fazla olması önemlidir. Fakat backlink aldığımız sitelerin kalitesi ve sitenin hangi konuda yayın yaptığı da önemlidir. Yanlış uygulanan baclink sitenin filtreye girme olasılığını artırmaktadır.

Analiz ve Raporlama

Verilen Seo Hizmeti ile elde edilen sonuçlar raporlanır ve analiz edilir. Örnek olarak en çok kullanılan Google arama motorları için Google Analytics kurarak sitemizi kaç kişinin hangi bölgelerden ziyaret ettiği, siteye nereden ulaştığı, site için de ne kadar kaldığı vb. gibi istenilen bütün raporlar en detaylı bir şekilde alınır ve analiz edilir.

Diğer Hizmetlerimiz

Dijital Pazarlama

Sizi aradıklarına eminiz!

Google ADS Yönetimi

İnternet Pazarlamasının ve İnternet üzerinden satışın olmazsa olmaz parçası

Web Siteleri

Web Tasarım & E-Ticaret Hizmeti artık bir işletmenin vazgeçilmezi!

Sosyal Medya

Yönetimini bize bırakın, siz sadece keyifle müşterilerinizle iletişim kurun.

E-Ticaret ve Pazaryeri

Yurtdışı veya yurtiçi farketmeksizin markanızın ihtiyacı olduğu pazaryerleri

İçerik ve Fikirler

Pazarlama Hizmetlerini en iyi şekilde tanıtan yaratıcı metinlerdir.