Badex Logo Beyaz
Google ADS Yönetimi

Google Ads Yönetimi

Google Ads Hizmeti, Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, Yeniden Pazarlama, Alışveriş Reklamları, Videolu Reklamlar, Sponsorlu Gmail Reklamları ve Uygulama Ads Reklamları modelleri arasından hedeflerinize bütçenize en uygun olanı seçerek dijital dünya da marka olmanızı hızlandıracak çalışmalara Google Ads (SEM) Hizmeti diyoruz.

Ön Analiz

Ön Analiz , işletmenin kurumsal [tarihçe, vizyon, misyon, kalite politikası, gizlilik sözleşmesi vb. gibi] içerikleri, web sitesin de yayınlayacağı ürün ve hizmet içerikleri, bu ürün ve hizmetlerin görselleri ile ilgili bilgiler toplanır. Domain ve hosting konusun da bilgi alınır. İşletmenin Web Tasarım ile ilgili beklentileri not edilir.

Ön Analiz Raporu ve Sunumu

Toplanan veriler, beklentiler ve Bem Bilgisayar’ın önerileri ile ilgili ön analiz raporu çıkarılır ve bir sunum hazırlanır. Mevcut ve hedeflenen durumumuzu da ortaya koyacak bu sunum firmanın yetkilendirdiği kişilerin bulunduğu bir ortam da detaylı bir şekilde anlatılır.

Hizmet Mutabakat Mektubu

Web Site Hizmeti ile ilgili bu aşamada ön analiz raporu ve sunumu sonucun da firmanın ihtiyacı olan hizmet başlıkları çıkarılır. Bu hizmetler ile ilgili yapılacak çalışmaların alt başlıkları belirlenir ve detaylandırılır, sırası ve süreleri belirlenir. Bütün bunlar Hizmet Mutabakat Mektubu başlığı altında okunması, incelenmesi ve onaylanması için firmaya iletilir.

Teklif ve Sözleşme

Hizmet Mutabakat Mektubunun okunarak onaylanmasının ardından firma yetkilisine fiyat teklifi iletilir. Teklif de onaylanırsa hizmet mutabakat mektubunda belirtilen hizmetleri taahhüt edilen sırada ve sürede içeren sözleşme imzalanarak Proje ile ilgili hukuki anlaşma yapılmış olur.

Hizmet Mutabakat Mektubunda Geçen Örnek Çalışma Başlıkları

Bütçe Optimizasyonu

Google Ads ile oluşturulan reklam kampanyalarının bütçe optimizasyonu yaparak performansının artmasını sağlamak. Örnek verecek olursak kampanya hedeflerinizi kontrol ederken geçmiş aylara ait tıklamaları inceleyip satış yapılan bölgeleri çıkarmak ve sadece bu bölgeyle devam etmek gerekebilir.

Negatif Anahtar Kelimeler

Google arama ağı reklamlarında anahtar kelimelerin doğru olarak belirlenmesi çok önemlidir. Ancak hedef anahtar kelimelerinizi oluştururken kullandığınız eşleme yöntemi birçok alakasız arama ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu tip durumların önüne geçmek için negatif anahtar kelime çalışması mutlaka yapılmalıdır.

Rakip Araştırma

Sadece yapacağımız reklamlara yoğunlaşmak her zaman iyi bir performans için yeterli olmayabilir. Rakiplerin kim olduğunu bilmek, kullandıkları reklam metinlerini, seçtikleri düşüş sayfalarını ve hedefledikleri anahtar kelimeleri analiz etmek çalışmaları bu analizler doğrultusunda yapmak kampanya performansını ciddi şekilde etkileyecektir.

Dönüşüm Takibi

Her şeyi doğru yapmış olsanız bile dönüşüm getirmeyen veya yeterli dönüşüm getirmeyen anahtar kelimeler belirlemiş olabilirsiniz. Bu anahtar kelimeler için verilen teklifin azaltılması ya da tamamen devreden çıkarılması gerekebilir. Bem Bilgisayar dönüşümleri sürekli takip ve analiz etmektedir.

Reklam Metinleri

Reklam Metinleri tıklama oranlarına göre yeniden düzenlenir. Bir ürün için hazırlanmış birden fazla reklam metni için tıklama oranları izlenir. Düşük tıklama oranlarına sahip reklam metinleri tamamen kaldırılır.

Düşüş Sayfaları

Belirlediğiniz anahtar kelime üzerinden aldığınız tıklamalar için yönlendirdiğiniz sayfalar düşüş sayfalarıdır. Bu sayfaların doğru olarak belirlenmesi ve sayfaya giren kullanıcının hayal kırıklığına uğramaması gerekir. Eğer düşüş sayfanız kullanıcıyı tatmin etmeyecek kalitede ise yaptığınız diğer doğru çalışmalar sonuçsuz kalacaktır.

Diğer Hizmetlerimiz

Dijital Pazarlama

Sizi aradıklarına eminiz!

Web Siteleri

Web Tasarım & E-Ticaret Hizmeti artık bir işletmenin vazgeçilmezi!

Sosyal Medya

Yönetimini bize bırakın, siz sadece keyifle müşterilerinizle iletişim kurun.

SEO

Organik trafiğinizi arttırın!

E-Ticaret ve Pazaryeri

Yurtdışı veya yurtiçi farketmeksizin markanızın ihtiyacı olduğu pazaryerleri

İçerik ve Fikirler

Pazarlama Hizmetlerini en iyi şekilde tanıtan yaratıcı metinlerdir.