Badex Logo Beyaz
Anasayfa - Blog

Sektörel Yazılarımız

MARKALAR İÇİN SOSYAL MEDYA KULLANIMININ ÖNEMİ

Gerek markaların tanıtımları, duyuruları, haberleri ve gelişmeleri, gerekse markaların kullanıcıları-takipçileri ve müşterileriyle etkileşimleri-ilişkileri konusu ile ilgili büyük yer kaplayan Sosyal Medya, doğru kullanılmadığı takdirde ise büyük problemlere yol açabilecek bir potansiyele sahip. Bu sebeple Sosyal Medya’nın verimli kullanılması amacıyla, bu işin uzmanı olan, deneyimli & profesyonel Sosyal Medya firmaları ile çalışılmalıdır. Çünkü hatalı Sosyal Medya kullanımı, markanızı kötü etkileyebileceği gibi telafisi olmayan olaylara da yol açabilir.

REKLAM AJANSI İLE ÇALIŞMAK SİZE NE KAZANDIRIR?

Dijital dönüşüm çok ayaklıdır ve bu yüzden uyum içerisinde yürüyen bir strateji süreci gerektirir. Markanızı, hedef kitlenizi, oluşturduğunuz imajı, algıyı ve işletmenizin yarınını sizin yerinize düşünmek amacıyla tam vakitli olarak var olan eksper şahıslar ve profesyonel dijital medya ajansları çok işinize yarayacaktır. Peki bir reklam ajansı ile çalışmaya başladığınızda neler olur?

SEO UYUMLU MAKALE NASIL YAZILIR?

Sitenizin Google’da akışını hızlandırmak, sektörünüze yönelik araştırmalarda en üst sıralarda ve ilk sayfada görünmesi için SEO çalışması yapılır. SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu demektir. SEO’yu bir oyun olarak düşünürsek bu oyunun kuralları Google tarafından belirlenir ve kurallar açık ve net bir şekilde belirtilmez. SEO makalesi yazmanın kuralları yoktur o yüzden bu oyunu oynamak çok ciddi bir sabır ve detaylı bir araştırma gerektirir.

WEB SİTELER NEDEN YAVAŞ AÇILIR?

Web siteleri yüklenirken tarayıcılar (Chrome, Mozilla vb), sunucuya ping göndererek bütün bilgileri sorgular. Eğer sunucunun performansı kötü ise pinge yanıt vermesi uzun sürecektir. Ve bu da yavaş açılan internet sitesini oluşturur.

WEB TASARIM NEDEN ÖNEMLİDİR?

Müşterileriniz internet sitenizi ziyaret ettiğinde, işletmenizle alakalı ilk gözlemi internet sitenizden alır. Saniyeler içerisinde işinizi ve markanızı yargılamaya başlayabilirler. Bu ilk birkaç saniyede, müşterileriniz üstünde olumlu bir etki yaratmak gerekmektedir.

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞI NEDİR?

Günümüzde pek çok kişinin hayatında var olduğunun aşikâr olduğu sosyal ağlar yaşamımızda ki yeri gittikçe büyüyor. Gün içerisinde Sosyal medyaya göz atmadan günü bitiremiyoruz. Resmen günlük rutinimiz haline geldi. Hal böyle olmuşken Markalar içinde yeni bir azar yeri oluşmuş oluyor ve reklam bütçelerinin birçoğunu bu mecraya ayırmaya başladılar.